Muziek: concert Ukrainian Liberty Orchestra

Praktische informatie

Datum: zondag 22 juni 2025
Tijdstip: van 15:00 tot 17:00 uur
Start: Evenemententerrein in het centrum van het Park
Prijs: gratis (exclusief entree Park)
Entree: bezoekers met een Oekraïens paspoort ontvangen op deze datum gratis toegang tot het Park. Voor de auto moet wel betaald worden en de gratis toegang geldt niet voor het Kröller-Müller Museum.

Muziek

Op zondag 22 juni treedt het Ukrainian Liberty Orchestra op in het Park. Dit orkest bestaat uit professionele musici die voor de oorlog in hun land gevlucht zijn en in Nederland verblijven. 

Het orkest spreekt een brede doelgroep aan door het spelen van evergreens uit verschillende operas (Nessun dorma, O mio bambimo caro), afgewisseld met onder meer Zuid-Amerikaanse muziek. Hiermee bieden ze een feestelijk, laagdrempelig concert voor een groot publiek. Het Ukrainian Liberty Orchestra bestaat uit zo’n 20 hoogopgeleide professionele Oekraïnse musici en een aantal solisten die ruimschoots hun sporen verdiend hebben op internationale podia. De musici zijn allen gevlucht voor oorlog en geweld en willen door middel van hun concerten de helende kracht van muziek doorgeven en natuurlijk hun beroep uitoefenen.

Het concert op het Evenemententerrein in het centrum van het Park start om 15:00 uur en bestaat uit twee sessies van ongeveer 45 minuten, gescheiden door een korte pauze.

Dirigent: Jeroen Weierink

Solisten:

Iryna Krasnenko – sopraan

Yuliia Pastavnucha – mezzosopraan

Olexander Forkushak – bariton

 

Dit betreft een gratis evenement. U heeft echter wel een geldig entreebewijs nodig voor het Park. Deze kunt u aanschaffen via de knop hieronder.